3 באפריל 2010

האם הדלישיוס הוא כזה ... טעים ???

במסגרת "החורים" הקיימים בידע התקשובי שלי, הרי שלדלישיוס יש מקום של כבוד...
לפני מס' שנים במסגרת אחת ההשתלמויות שמעתי את הרצאתה של לימור אלהרר, אשר נחשבה בזמנו, ואני מאמינה שגם היום, לאחת המובילות בתחום הדרכת מורים בשילוב הטכנולוגיה בעבודת המורה.
במסגרת ההרצאה היא חשפה אותנו לדלישיוס וליתרונותיו הרבים. היא הראתה, הדגימה, דיברה וסיפרה ודיברה וסיפרה... ולבסוף, מרוב דיבורים "על" יצאתי די מבולבלת, אבל ניסיתי בכל זאת להשתמש ולמצוא את היתרונות הרבים עליהם דיברה... לא הצלחתי... התייאשתי... ועזבתי...
כך שעד היום, אני יודעת במה מדובר, באופן כללי..., אולם יש בי הרתיעה מהשימוש בדלישיוס עקב ההתנסות הלא מוצלחת...ויתרה מכך מעצם אי ההבנה במה הוא טוב כל כך...
היום, בעקבות דרישות הקורס, נכנסתי שוב לדלישיוס, החלטתי שהפעם אני עוברת חוויה אחרת (אני הרי בפאזה של חוויה מתקנת... :), ואכן, ההרשמה עברה בקלות, ואפילו הצלחתי לשמור מס' פריטים בדלישיוס.
אני עוד לא יודעת כיצד להשתמש בדלישיוס, אבל מקווה ללמוד ולהצליח לנצל את הכלי באופן מיטבי.
עדיין לא ברור לי מה ההבדל בין הדלישיוס לבין הסימניות (bookmarks) של גוגל, הרי גם אותן ניתן לראות מכל מחשב, גם אותן ניתן לפרסם... אז במה הדלישיוס טוב יותר? ואולי הוא לא טוב יותר אלא אחר? אנסה לעמוד על ההבדלים בימים הקרובים...2 comments:

 1. נעמי -
  אכן, אני מסכימה איתך כי קיימת רתיעה כלשהי לדליש'ס, ואף אני חשתי בכך בעת פתיחת חשבון באתר.
  אך בימים האחרונים ככל שאני עובדת יותר ויותר עם הדלישס אני פשוט נהנית ממנו. על אף שנראה כמסובך בהתחלה, הוא מתברר כפשוט וברור לתפעול.
  לגבי הסימניות, ניסיתי לבדוק את ההבדלים, תוויות יש בשניהם, חיפוש בתוויות גם כן, אפשר את שניהם לפתוח מכל אתר, ולהוסיף למועדפים בעת השיטוט באינטרנט. ההבדל שמצאתי כרגע הינו - בדלישס קיימת אפשרות לראות כמה אנשים קבעו כי אתר זה הינו במועדפים שלהם ואילו בסימניות אין אופציה כזו.
  נושא ניהול הידע באינטרנט מהווה חשיבות רבה במיוחד נוכח הצפת המידע הקיימת ברשת, ודלישס וסמניות מאפשרות זו.
  בברכה, עפרה אידלסון

  השבמחק
 2. לטעמי לפחות, לדלישס יש יתרון חברתי כלשהו, את יכולה לראות מה חבריך עשו ודרך זה להגיע לעמודי אינטרנט או לבלוגים מעניינים. אני לא מכיר את הכלי של גוגל מספיק טוב כדיי לדעת אם זה ככה גם שם אבל אני מאוד אוהב לראות מה חברי עשו ולפיכך לגלוש

  השבמחק